چرا انگلیسی یاد می گیریم؟ ۹ دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

subtitlesمقالات

هر کجای دنیا که بروید، کسی را پیدا می‌کنید که به انگلیسی صحبت می‌کند. اما چه اتفاقی افتاده که باعث شده زبان انگلیسی زبان کاربردی در بسیاری از کشورها شود و یادگیری زبان تا این اندازه اهمیت پیدا کند؟ بیایید با هم دلایل رشد و توسعه انگلیسی را پیدا کنیم، در واقع بفهمیم چرا انگلیسی یاد گرفتند و به تبع آن چرا ما باید یاد بگیریم؟

 

۱- زبان انگلیسی، پرکاربردترین زبان خارجی در جهان است

بسته به اینکه چطور بشمارید، علاوه بر چهارصد میلیون نفر که زبان مادری‌شان انگلیسی است، یک تا ۱٫۶ میلیارد نفر دیگر هم به انگلیسی صحبت می‌کنند یا می‌توانند آن را بفهمند. زمانی که بیشتر از یک چهارم مردم جهان به انگلیسی صحبت می‌کنند، همیشه کسی هست که بتوانید با او تمرین کنید.

 

۲- زبان انگلیسی زبان بین‌المللی تجارت و کسب‌وکارهاست

مراکز تجارت جهانی غالباً در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا قرار دارند، بنابراین زبان انگلیسی مدت زمان زیادی است که زبان تجارت است. البته شاید بخشی از این هم به این دلیل باشد که افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند تمایلی به یادگیری زبان دیگری را ندارند و خب، بقیه مجبور شده‌اند یک زبان مشترک برای تعامل با آن‌ها پیدا کنند و این زبان چیست؟ گمان کنم انگلیسی!

 

۳- بیشتر فیلم‌ها به زبان انگلیسی هستند.

هالیوود کارخانه تولید سرگرمی در دنیا است، بنابراین طبیعی است که انگلیسی تبدیل به زبان اصلی فیلم‌سازی شود. مطمئناً می‌توان فیلم‌ها را دوبله هم کرد، اما قطعاً لذت کامل را زمانی درک می‌کنیم که آن‌ها را به زبان اصلی ببینیم؛ بنابراین با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانیم بیشتر خوش بگذرانیم.

 

۴- یادگیری انگلیسی آسان است

البته بسته به اینکه با چه کسی صحبت می‌کنید و زبان مادری‌تان چه زبانی است، این مورد قابل بحث است، اما عموماً همه روی اینکه زبان انگلیسی آن‌چنان زبان دشواری نیست توافق دارند. تجربه نشان داده است در صورت آموزش صحیح – که البته به‌ندرت پیدا می‌شود- عموم هم‌وطنان فارسی‌زبان مشکل زیادی با یادگیری زبان ندارند. یک نکته جالب هم اینکه زبان فارسی یا بهتر بگوییم «پارسی» از نظر زبانشناسی در خانواده زبان‌هایی قرار می‌گیرد که زبان انگلیسی هم جزئی از آن‌هاست و جالب‌تر اینکه زبان عربی در یک گروه دیگر قرار دارد! در مجموع، یادگیری زبان انگلیسی نسبتاً آسان است و ارتباط آن با بسیاری از زبان‌های دیگر به این معنی است که کسانی که به آن زبان‌ها صحبت می‌کنند می‌توانند لغات را راحت‌تر یاد بگیرند که ما را به دلیلی بعدی می‌رساند:

 

۵- با بسیاری از زبان‌های دیگر ارتباط دارد

زبان انگلیسی یک تاریخ طولانی و جذاب دارد که از جنگ و تجاوز و تأثیرات در سراسر جهان ریشه می‌گیرد. فرهنگ‌هایی که به شکل گیری انگلیسی مدرن کمک کرده‌اند شامل روم، وایکینگ‌ها و فرانسوی‌ها بوده است.به همین دلیل زبان انگلیسی یک زبان مرکب از عناصر لاتین، ژرمنی و زبان‌های رومی‌تبار است.

 

۶- هر چیزی را می‌توانید به صد روش مختلف بگویید!

یکی از امتیازات برجسته زبان انگلیسی انعطاف پذیری آن است: به دلیل دامنه واژگان وسیع آن می‌توانید راه‌های متفاوت بسیاری برای توضیح یک مفهوم پیدا کنید. گفته می‌شود زبان انگلیسی بیشتر از ۷۵۰،۰۰۰ کلمه دارد (مقداری هم بستگی دارد به اینکه چطور حساب کنید، بعضی از آمارهای سخاوتمندانه‌تر این عدد را به یک میلیون رسانده‌اند) و هر سال به این تعداد اضافه می‌شود (شماره ۸ را ببینید).

 

۷- به شیوه‌های مختلفی تلفظ می‌شود

یک رشد جدید در فرایند تکامل زبان انگلیسی این است که لهجه‌های مختلفی در کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی آن‌هاست ظاهر شده است. بریتانیا، استرالیا و آمریکا همگی روش‌ها متفاوتی برای تلفظ و نوشتن کلمات دارند که از رویدادهای فرهنگی و تاریخی که بر توسعه آن‌ها تأثیر گذاشته ریشه می‌گیرد. این گونه‌های مختلف تلفظ باعث می‌شود بتوانید گزینه‌های بیشتری برای انتخاب نوع تلفظ خود داشته باشید که همگی هم درست هستند. به عبارت دیگر محدودیت در زبان انگلیسی کمتر است.

 

۸- زبان انگلیسی واقعاً انعطاف پذیر است

فراگیران زبان انگلیسی اغلب یک مفهوم را به روش‌های مختلفی بیان می‌کنند. حتی همین مورد امتحان‌های Speaking را با چالش مواجه می‌کند. اما علت این است که انگلیسی تبعیض قائل نمی‌شود، شما می‌توانید به هر روشی که دوست دارید از آن استفاده کنید. کشورهایی مثل سنگاپور تحت تأثیر همین مورد یک نوع خاص از زبان انگلیسی به نام “Singlish” را ابداع کرده‌اند که شکل‌هایی از زبان‌های دیگر مثل چینی و  مالی را هم جذب کرده است.

 

۹- زبان انگلیسی یک زبان پویاست و به طور مداوم در حال تغییر است.

Selfie. Bae. Smasual  همگی کلمات جدیدی برای زبان انگلیسی هستند، اما به سرعت اعضای ارزشمند واژه‌نامه‌ها شده‌اند. زبان انگلیسی خیلی بیشتر از بقیه زبان‌ها به تکامل و جذب کلماتی ادامه می‌دهد که خود به زبان‌های دیگر (اغلب بدون اینکه ترجمه شوند) وارد می‌شوند. زبان انگلیسی یک زبان پویا و زنده است.

________________________________________

مطمئناً دلایل دیگری هم برای یادگیری این زبان بین‌المللی وجود دارد. اما نظر شما چیست؟ چرا در ایران باید انگلیسی یاد بگیریم؟

 

در حال ارسال
نظرات کاربر
0 (0 رای)

● آخرین به‌روزرسانی:

برای استفاده بهینه از سایت، در کمتر از یک دقیقه به جمع کاربران رسمی ویدیوکارد بپیوندید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  تنظیمات اشتراک  
اطلاع رسانی درباره
فهرست