چگونه مهارت‌های نوشتاری، خوانداری و شنیداری خود را تقویت کنیم؟

subtitlesمقالات

تقویت مهارت‌های مکالمه، نوشتاری، خوانداری و شنیداری برای یادگیری زبان انگلیسی ضروری است. ما در بخش‌های مختلف به ارائه راهکارهایی برای تقویت مکالمه پرداخته‌ایم. در این مطلب به چند راهکار ساده و مؤثر برای تقویت سه مهارت اصلی دیگر اشاره می‌کنیم. با ویدیوکارد همراه باشید.

 

به رادیوها یا پادکست‌های انگلیسی گوش کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت درک شنیداری این است که پادکست‌ها یا اپ‌های رادیوهای انگلیسی را روی گوشی خود دانلود کرده و به آن‌ها گوش کنید.

سپس باید سعی کنید روزانه حداقل ۳۰ دقیقه به آن پادکست‌ها یا برنامه‌های رادیویی گوش کنید. خوشبختانه با گوشی یا MP3 Player تان این امکان را دارید که در هر مکان و زمانی این کار را انجام بدهید. مثلاً در حال پیاده‌روی، ورزش، یا شاید حتی کار.

تلاش کنید چیزی که می‌شنوید را درک کنید، نه اینکه فقط انبوهی از مطالب انگلیسی را از این گوش بشنوید و از آن گوش در کنید. حتی اگر به نظر شما سرعت بیان گوینده‌ها زیاد است، سعی کنید کلمات کلیدی را بفهمید و یک ایده کلی از آنچه گفته می‌شود به دست آورید.

اگر می‌توانید، کلمات یا عباراتی که درک نمی‌کنید را یادداشت کنید و بعداً معنی آن‌ها را در دیکشنری پیدا کنید. سپس دوباره به پادکست یا برنامه گوش کنید تا آن کلمه‌ها را در بافت زمینه بشنوید.

 

فیلم‌ها، سریال‌ها و برنامه‌های نمایشی انگلیسی تماشا کنید

یک راه جالب و سرگرم کننده دیگر برای بهبود درک شنیداری شما تماشای فیلم‌ها و برنامه‌های انگلیسی تلویزیونی است.

سعی کنید فیلم‌ها یا برنامه‌هایی را انتخاب کنید که از دیدن آن‌ها لذت می‌برید. در صورت امکان، فیلم‌ها و برنامه‌هایی را انتخاب کنید که از قبل با آن‌ها آشنایی دارید، مثلاً کارتون‌های کودکانه یا فیلم‌های معروف. هنگامی‌که اساس داستان را می‌دانید، درک زبان مورد استفاده فیلم یا برنامه آسان‌تر خواهد بود.

توجه: از تماشای فیلم یا برنامه‌هایی که زیرنویس فارسی دارند به شدت خودداری کنید! در حالیکه هدف اصلی این است که روی انگلیسی تمرکز کنید، این کار فقط باعث حواس پرتی شما می‌شود.

 

کتاب، روزنامه و مجلات انگلیسی مطالعه کنید

خواندن، یک بخش اساسی از یادگیری هر زبانی است، لذا تمرین خواندن را فراموش نکنید!

چیزی را پیدا کنید که واقعاً مورد علاقه شما باشد، مثلاً یک رمان مشهور انگلیسی، مجله‌های ماشین یا ورزشی و کم کم پیش بروید. اگر محتوا برایتان خسته کننده باشد، تمایلی برای ادامه نخواهید داشت.

باز هم دقت کنید که باید تلاش کنید چیزی که می‌خوانید را بفهمید. از روی مطالب سرسری رد نشوید. هر کلمه یا عبارتی که متوجه نمی‌شوید را علامت بزنید و سپس معنی آن را در دیکشنری پیدا کنید.

اگر تنها هستید می‌توانید خواندن با صدای بلند را امتحان کنید. این کار باعث می‌شود که مهارت شما در درک مطلب تقویت شود، در عین حال که روی تلفظتان هم تأثیر خواهد داشت.

 

یک دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید

برای تقویت مهارت‌های زبانی خود، علاوه بر خواندن و شنیدن، باید زمانی را هم صرف نوشتن کنید.

این ممکن است یکی از دشوارترین جنبه‌های یادگیری زبان به نظر برسد، اما با این وجود بسیار مهم است. نوشتن به انگلیسی به شما کمک می‌کند تا ساختار جمله، گرامر و املای خود را بهبود دهید.

حتماً روزانه چندین جمله بنویسید. لزومی ندارد مسائل عمیقاً شخصی خود را ذکر کنید؛ بلکه می‌توانید در مورد آب و هوای آن روز، وعده‌های غذایی یا برنامه‌های خود بنویسید.

اگر برایتان مسئله‌ای نیست، نوشته خود را به اشتراک بگذارید. مثلاً می‌توانید کل کارهای این دفتر خاطرات را در یک وبلاگ انجام دهید و از دیگران بخواهید که اشتباهاتتان را به شما گوشزد کنند. مزیتی این روش این است که می‌توانید کاملاً به صورت ناشناس مطلب بنویسید و از سوی دیگر، نظراتی که اشتباهات شما را به شما گوشزد کرده‌اند هم تا هنگامی‌که تأیید نکنید نشان داده نمی‌شوند.

 

یک دوست مکاتبه‌ای انگلیسی‌زبان پیدا کنید

هنگامی‌که احساس کردید به اندازه کافی مهارت‌های زبانی خود را تقویت کرده‌اید، می‌توانید به پیدا کردن یک دوست مکاتبه‌ای انگلیسی‌زبان فکر کنید.

داشتن یک دوست مکاتبه‌ای انگلیسی‌زبان، تمرین نوشتار شما را با هیجان دریافت یک پیام یا ایمیل از یک فرد واقعی ترکیب می‌کند.

داشتن یک دوست مکاتبه‌ای از یک کشور انگلیسی‌زبان (مثل ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، ایرلند، استرالیا، زلاندنو یا آفریقای جنوبی) می‌تواند به شما کمک کند تا با فرهنگ و ویژگی‌های آن بخش از جهان نیز آشنا شوید و این تنوع به همراه نکات جالبی که به همراه خواهد داشت، خود باعث ایجاد انگیزه‌ای مضاعف در شما خواهد شد.

نظر شما چیست؟ اگر به رادیو یا پادکست‌های انگلیسی گوش می‌کنید یا برنامه‌های تلویزیونی و فیلم می‌بینید، نام آیتم‌های مورد علاقه خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. یک وبلاگ عمومی برای خاطراتتان دارید؟ آدرس آن را به ما می‌دهید؟ دوست مکاتبه‌ای چطور؟ اگر دارید چگونه با او آشنا شدید؟ پیشنهاد‌ها و نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

 

● آخرین به‌روزرسانی:

برای استفاده بهینه از سایت، در کمتر از یک دقیقه به جمع کاربران رسمی ویدیوکارد بپیوندید.

دانلود مجموعه کامل ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه ضروری

با تهیه یکی از بسته های آموزشی کتاب 504 واژه می توانید همه ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه و فایلهای صوتی کلمه ها و جملات را یکجا دانلود نمایید. (روی نام بسته کلیک کنید)
    • با انتخاب بسته خودآموز، محتوا برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
    • با انتخاب بسته طلایی حامی، علاوه بر دسترسی به قسمتهای اختصاصی سایت، یک مدرس را همیشه در کنار خود خواهید داشت.
  • با انتخاب بسته مدرسان، علاوه بر پشتیبانی، فایلهای صوتی به صورت مقطع در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  تنظیمات اشتراک  
اطلاع رسانی درباره
فهرست
فروش ویژه ویدیوکاردهای کتاب 504 با قیمت استثنایی!
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مشاهده پیشنهاد