چگونه زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیریم؟

subtitlesمقالات

همه فراگیران انگلیسی به دنبال آن هستند که در اسرع وقت در زبان انگلیسی تسلط پیدا کنند یا اینکه دست کم در مواضع ضروری بتوانند گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند؛ اما همان‌طور که می‌دانید این کار معمولاً زیاد آسان نیست!

برای اینکه بتوانید به خوبی زبان را فرابگیرید باید روی همه حوزه‌های زبانی کار کنید.

چهار حوزه اصلی که باید بر آن‌ها تمرکز کنید عبارت‌اند از: مهارت‌های خواندن، مهارت نوشتار، مهارت‌های گفتاری، و شنیداری.

هدف ما در وب‌سایت ویدیوکارد، بهبود این مهارت‌های اصلی است، چرا که برای تبدیل شما به گویشوَری که زبان انگلیسی را روان صحبت می‌کند اساسی هستند.

در اینجا به چند راه برای بهبود یادگیری زبان شما اشاره می‌کنیم. موفق باشید!

 

به انگلیسی صحبت کنید

تا جایی که می‌توانید صحبت کنید. بهترین راه یادگیری انگلیسی همین است! هیچ چیزی بهتر از مکالمه برای بهبود و تقویت توانایی صحبت کردن وجود ندارد. در حالیکه می‌توانید خودتان خواندن، نوشتن و شنیدن را تمرین کنید، مشخصاً در مورد صحبت کردن بهتر است با فرد دیگری به مکالمه بپردازید. بهترین راه برای این کار این است که در محیطی حضور پیدا کنید که همه به انگلیسی صحبت می‌کنند؛ مثلاً در آموزشگاه زبان انگلیسی و یا بهتر از همه در کشور انگلیسی زبان.

سریع‌ترین راه یادگیری انگلیسی در شرایطی اتفاق می‌افتد که اطرافیان شما به انگلیسی صحبت کنند. علاوه بر این، عادت کنید به انگلیسی فکر کنید. تفکرات خود را از زبان مادری به زبان انگلیسی ترجمه نکنید؛ این کار سرعت شما را کم می‌کند. وقتی که صحبت می‌کنید، از جملاتی استفاده کنید که فوراً و به طور طبیعی احساس می‌کنید درست هستند، اغلب همین‌ها عباراتی صحیح هستند. بسیاری از فراگیران زبان یاد می‌گیرند برای خود یک “شم انگلیسی” ایجاد کنند، از شم خود استفاده کنید و به آن اعتماد کنید.

این مورد ممکن است کمی عجیب و خجالت آور به نظر بیاید، اما پیشنهاد می‌کنیم صحبت‌های خود را ضبط کنید و به تلفظ، سرعت و روند صحبت‌های خود گوش کنید. این بهترین فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا حوزه‌هایی که نیاز به بهبود دارد را پیدا کنید. سرانجام، ترانه خواندن به زبان انگلیسی جالب و سرگرم کننده است، پس چند ترانه انگلیسی یاد بگیرید و از ته قلب خود شروع به خواندن کنید.

 

گوش خود را با زبان انگلیسی آشنا کنید

مهارت شنیداری مهارتی است که واقعاً هر روز باید رویش کار کنید . این هم مثل صحبت کردن بهتر است در محیطی کاملاً انگلیسی باشد. غوطه ور شدن در زبان بهترین راه بهبود سطح مهارت شماست.

گوش کردن پادکست‌های انگلیسی و تماشا کردن شوهای تلویزیونی یا فیلم‌های انگلیسی زبان می‌تواند به تقویت این مهارت مهم کمک کند. درک اخبار می‌تواند برای سطوح پایین دشوار باشد، اما هر چه بیشتر گوش کنید، بیشتر خواهید فهمید. بهتر است از چیزی برای تقویت مهارت شنیداری استفاده کنید که قابلیت تکرار داشته باشد. مثلاً یک فایل تصویری یا صوتی را می‌توانید بارها پخش کنید، در حالیکه اخبار یک‌بار پخش می‌شود. به عنوان یک راه حل، می‌توانید اخبار و سایر برنامه‌های تلویزیونی را ضبط کنید. به طور کلی همیشه بهتر است که چند بار به ویدئو یا صوت مورد نظر گوش بدهید و در مرتبه اول سعی کنید معنی کلی آن را درک کنید، سپس برای درک اطلاعات جزئی‌تر یک یا چند بار دیگر به آن گوش کنید.

از روش «انعکاس» استفاده کنید: آنچه می‌شنوید را گوش کنید و تکرار کنید. مهم است بدانید که یک گویشور زبان انگلیسی در انتظار درک شما یک مطلب را ده بار تکرار نخواهد کرد، بنابراین به عنوان یک هدف بلندمدت باید به نحوی روی یادگیری تمرکز کنید که همان بار اول آنچه که می‌شنوید را درک کنید.

 

متن‌های انگلیسی بخوانید

خواندن چیزی است که خودتان می‌توانید خارج از محیط آموزشی یاد بگیرید. همیشه یک دیکشنری (بهترین آن انگلیسی به انگلیسی است) همراه داشته باشید تا کلمه‌های جدید را پیدا کنید. می‌توانید از دیکشنری‌های موبایل که قابل نصب بر روی گوشی هستند استفاده کنید. کلمه‌های تازه را در یک دفترچه یا در یک اپ (برنامه موبایل) فلش کارت ثبت کنید. سعی کنید این کلمه‌های تازه را در مکالمه استفاده کنید؛ این بهترین راه برای به خاطر سپردن آن‌هاست.

روزنامه‌ها برای فراگیران سطوح بالاتر مناسب هستند؛ پس برای سطوح پایین‌تر، داستان‌های کودکان یا کتاب‌های سطح بندی شده که مخصوصاً برای فراگیران انگلیسی نوشته شده‌اند را بخوانید. اگر کتابی را انتخاب کنید که بیش از حد آسان یا سخت باشد چیز زیادی یاد نمی‌گیرید. شما باید چیزی پیدا کنید که چالشی، سرگرم کننده و جالب باشد و بتوانید به خوبی با آن ارتباط برقرار کنید.

توجه کنید که وقتی که در حال خواندن هستید، نیازی نیست تک تک کلمات را متوجه شوید؛ بنابراین هر چند ثانیه دیکشنری را برای جستجوی یک واژه تازه باز نکنید! در عوض، اول سعی کنید مفهوم کلی متن را درک کنید و سپس برای درک جزئیات، آن را دوباره بخوانید. برای کلماتی که درک نمی‌کنید، سعی کنید یاد بگیرید معنی را از روی متن حدس بزنید. به بقیه کلمه‌های جمله نگاه کنید، آن‌ها برای معنی کلمه ناشناخته سرنخ‌هایی به شما خواهند داد. بررسی کنید که کلمه انگلیسی فعل است، اسم است یا صفت و یا قید. ضمناً اینترنت مملو از مطالبی است که می‌توانید بخوانید.

 

به انگلیسی بنویسید

یک دفتر خاطرات انگلیسی درست کنید و هر روز مطلبی را به انگلیسی در آن بنویسید؛ حتی اگر خیلی ساده باشد. با جملات کوتاه شروع کنید و به تدریج آن‌ها را طولانی‌تر کنید. باز هم اینترنت می‌تواند به شما کمک کند. سعی کنید دوستان آنلاین پیدا کنید، در چت روم‌ها و انجمن‌های انگلیسی فعالیت کنید یا در وبلاگ‌ها نظر بگذارید. همه این‌ها ابزاری کارآمد برای یادگیری شما هستند.

نوشتن فرصت خوبی برای مرور کلماتی که در گذشته یاد گرفته‌اید برای شما فراهم می‌کند و زمانی برای فکر کردن به گرامر در هنگام نوشتن را در اختیار شما قرار می‌دهد. مطالبی که در گذشته و در زمانی که انگلیسی شما در سطح پایین‌تری قرار داشت نوشته‌اید را مرور کنید و سعی کنید اشتباهات خود را پیدا کنید.

یک داستان کوتاه و یا حتی یک شعر بنویسید. اگر نیاز به کمک داشته باشید می‌توانید از ما کمک بخواهید.

 

از اشتباه کردن نترسید

هیچ یک از ما تمایلی ندارد در مقابل دیگران مرتکب اشتباه شود؛ با این وجود، اشتباهات شما بسیار مهم هستند و واقعاً به شما کمک می‌کنند تا انگلیسی یاد بگیرید. نکته کلیدی این است که از اشتباه کردن نترسید. فرصت صحبت کردن به انگلیسی را به خاطر اینکه نگران اشتباه کردن هستید از دست ندهید. خجالت نکشید، اعتماد به نفس داشته باشید. داشتن یک رویکرد “من می‌توانم” می‌تواند به یادگیری شما کمک کند. از همه مهم‌تر، سعی کنید نگرانی را از خود دور کنید، یادگیری انگلیسی باید سرگرم کننده و جالب باشد. هرچه انگلیسی برای شما جالب‌تر و سرگرم‌کننده‌تر باشد، راحت‌تر، بهتر و بیشتر یاد می‌گیرید.

 

هدف تعیین کنید

یک هدف برای خود مشخص کنید و آن را در ذهن خود حفظ کنید، این برای یادگیری به شما انگیزه می‌دهد. مثلاً فکر کنید چرا یادگیری زبان را شروع کردید. آیا برای قبولی در یک امتحان، برای کسب‌وکار، برای مسافرت یا تماشای فیلم به انگلیسی نیاز دارید؟ دلیل شما هرچه باشد، هنگامی‌که روی یک هدف تمرکز می‌کنید، سخت‌تر کار می‌کنید. یک هدف که می‌خواهید به آن برسید را انتخاب کنید و سپس یک چارچوب زمانی برای آن در نظر بگیرید. برنامه ریزی کنید که با توانایی زبانی خود یک سال بعد در همین زمان یا شش ماه دیگر چه کاری می‌خواهید انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که هدف شما واقع بینانه است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنید. برنامه ریزی برای شرکت در یک آزمون انگلیسی مثل تافل یا آیلتس نیز می‌تواند بسیار مؤثر و انگیزه بخش باشد، به این ترتیب یک چالش بسیار واقعی خواهید داشت که برای عبور از آن باید انگلیسی یاد بگیرید.

هر تصمیمی که می‌گیرید، فقط از تلاش و کوشش دست نکشید. ما هم در وب‌سایت، اینستاگرام و تلگرام ویدیوکارد با شما همراه هستیم.

 

● آخرین به‌روزرسانی:

دیدگاه بگذارید

avatar
  تنظیمات اشتراک  
اطلاع رسانی درباره
فهرست

دوست گرامی، با درود به اطلاع‌تان می رسانیم که تمامی پروفایلهای موجود در سایت ویدیوکارد خصوصی هستند و امکان دسترسی به اطلاعات وارد شده تنها برای شما و مدیران ارشد ویدیوکارد امکانپذیر است.