انگلیسی پایه و انگلیسی استاندارد

subtitlesمقالات

زبان انگلیسی جایگاه منحصر به فردی در میان زبان‌های دنیا دارد. به همین دلیل است که افراد زیادی برای یادگیری آن تلاش می‌کنند. از آنجایی که انگلیسی، زبان تجارت جهانی است، یادگیری آن می‌تواند فرصت‌های کاری و تجاری متعددی را پیش روی شما قرار دهد. علاوه بر این، دنیای آنلاین تحت فرمانروایی زبان انگلیسی است. بیشتر وبسایت‌ها از زبان انگلیسی پایه استفاده می‌کنند، لذا یادگیری انگلیسی به شما اجازه می‌دهد از اینترنت استفاده بهتری داشته باشید. اگر می‌خواهید کار با رایانه یا طراحی و پیاده‌سازی وبسایت‌ها را فرا بگیرید، قطعاً باید مهارت کافی در زبان پایه داشته باشید. در کنار این موارد، یادگیری زبان، دروازه‌های سرگرمی و رسانه‌های دیداری و شنیداری از کشورهای انگلیسی‌زبان را به روی شما باز می‌کند.

زمانی که تصمیم می‌گیرید وارد دنیای یادگیری زبان شوید، راه‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد. اما اولین گام این است که پاسخ به این پرسش کلیدی را درک کنید:

 

تفاوت انگلیسی پایه و انگلیسی استاندارد چیست؟

خالق عنوان «انگلیسی پایه» (Basic English) که با نام «انگلیسی ساده» نیز شناخته می‌شود، نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی، چارلز کی اوگدن (Charles Kay Ogden)  است. اوگدن انگلیسی پایه را به عنوان یک زبان کمکی بین‌المللی برای ایجاد یک وسیله ارتباطی بین مردمی که زبان‌های مادری متفاوتی دارند به وجود آورد. اوگدن عقیده داشت که تجربه یادگیری با استفاده از انگلیسی کنترل شده آسان‌تر کسب می‌شود. فهرست ۸۵۰ کلمه اصلی انگلیسی پایه اوگدن، هنوز هم به عنوان واژگان هدف برای فراگیران سطح مقدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالیکه امروزه نسخه‌های متفاوتی از انگلیسی پایه یا ساده وجود دارند، اساس همه آن‌ها یکسان است: دامنه‌ای از لغات کاربردی، همراه با مجموعه‌ای ساده‌سازی شده از قوانین گرامری.

انگلیسی استاندارد (Standard English)، نوع پذیرفته شده انگلیسی در کشورهای انگلیسی‌زبان است و املا، گرامر، واژگان و روش کاربرد لغات در آن کشور و منطقه را در بر می‌گیرد. انگلیسی استاندارد که گاهی با عنوان انگلیسی نوشتاری استاندارد (Standard Written English – SWE) نیز خوانده می‌شود، اغلب به عنوان گونه رسمی‌تر زبان شناخته می‌شود. عموم رسانه‌های خبری، دنیای انتشارات و مدرسین از انگلیسی استاندارد استفاده می‌کنند، چرا که از لهجه‌ها، سبک محاوره‌ای و تلفظ محلی اجتناب می‌کند.

چنانچه هدف شما یادگیری انگلیسی است، شروع کار با انگلیسی پایه بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. پس از اینکه واژگان پایه را به همراه تعدادی کلمه تخصصی و قوانین گرامری و کاربردی ساده فرا گرفتید، پیشروی در حیطه انگلیسی استاندارد بسیار آسان‌تر خواهد شد. با وجود اینکه زبان انگلیسی، ساده‌ترین زبان نیست، مزایای یادگیری آن بیشمار بوده و یک عمر به شما سود و منفعت خواهد رساند.

● آخرین به‌روزرسانی:

برای استفاده بهینه از سایت، در کمتر از یک دقیقه به جمع کاربران رسمی ویدیوکارد بپیوندید.

دانلود مجموعه کامل ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه ضروری

با تهیه یکی از بسته های آموزشی کتاب 504 واژه می توانید همه ویدیوکاردهای کتاب 504 واژه و فایلهای صوتی کلمه ها و جملات را یکجا دانلود نمایید. (روی نام بسته کلیک کنید)
    • با انتخاب بسته خودآموز، محتوا برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرد.
    • با انتخاب بسته طلایی حامی، علاوه بر دسترسی به قسمتهای اختصاصی سایت، یک مدرس را همیشه در کنار خود خواهید داشت.
  • با انتخاب بسته مدرسان، علاوه بر پشتیبانی، فایلهای صوتی به صورت مقطع در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  تنظیمات اشتراک  
اطلاع رسانی درباره
فهرست
فروش ویژه ویدیوکاردهای کتاب 504 با قیمت استثنایی!
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
مشاهده پیشنهاد